Як гімнастика випрямляє тіло, так і музика випрямляє душу людини (В. Сухомлинський)

четвер, 28 березня 2013 р.

Поезія Шевченка - то музика народної душі

 
Мета. Ознайомити дітей з піснями на слова Т. Г. Шевченка, виховувати любов до української народної пісні, шанобливе ставлення до історії країни, високий художній смак.
Обладнання. Портрет Т. Г. Шевченка, вишитий рушник, ілюстрації до творів Т.Шевченка портрети композиторів Якова Степового, Миколи Лисенка, репродукція картини М. Божія «Думи мої, думи...», аудіозапис музичного твору Якова степового «Прелюд памяті Т. Г. Шевченка», музичний центр, синтезатор «Yamaha», українські костюми.

вівторок, 26 березня 2013 р.

Інструктивно-методичний лист"Про викладання музичного мистецтва в загальноосвітніх навчальних закладах області у 2012/2013 навчальному році"


Про викладання музичного мистецтва в загальноосвітніх навчальних закладах області у 2012/2013 навчальному році Інструктивно-методичний лист Миколаїв 2012
ЗМІСТ
Методичні рекомендації Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України щодо вивчення дисциплін художньо- естетичного циклу в 2012–2013 навчальному році.
Музичне мистецтво………………………………………………….4

Презентація до теми "Мистецтво і музика"

Презентація до теми "Мистецтво і музика"

Матеріал для початкового вивчення нотної грамоти "Казка про хмаринку"


     
Матеріал «Казка про хмаринку» я взяла із музичного альбому «ДОРЕМІФАСОЛЬКА» І.В.Козинської, викладача Гайсинської школи естетичного виховання Вінницької області. Цей методичний посібник дає змогу у легкій та доступній формі, послідовно і систематично ознайомити дитину із назвами нот, їх порядком, тривалостами, розташуванням на нотному стані і на фортепіано, а також вводить  дитину у світ музики, виховує емоційне сприймання музичного мистецтва та свідоме ставлення до нього.
    У своїй роботі я ще використовую дитячий ксилофон. Після прослуховування казки даю різні  завдання:

Тема 1. Музика і мистецтво слова.

Мета урокунавчальна:   ознайомити дітей із піснею Р. Роджерса «До-ре-мі» у трьох варіантах (український переклад О. Лобової, О. Волошиної, М. Яскулко), розучити пісню у російському варіанті М. Цейт-ліної;  дати поняття про «кіномистецтво», «мюзикл», «сценарій»;
розвивальна:   розвивати  вокально-хорові  навички, звуковисотне відчуття, уяву, пам'ять;
виховна:   виховувати  інтерес, любов до музики,  формувати  потребу сприймати та виконувати високохудожні музичні твори.